خبر فوری
This content is not available in your region

ربات ها به داخل کشتی غرق شده می روند

نظرها
ربات ها به داخل کشتی غرق شده می روند
اندازه متن Aa Aa

 
گروههای امداد ایتالیا به امید یافتن ناپدید شدگان حادثه غرق شدن کشتی کوستا کونکوردیا روز سه شنبه بخش هایی از بدنه این کشتی را منفجر کردند.
 
این کار برای دسترسی آسان تر و سریعتر به کشتی انجام شده و قرار است ربات های مجهز به دوربین بزودی به داخل کشتی هدایت شوند.
 
بر اساس آخرین فهرست رسمی منتشر شده، از چهار هزار و دویست سرنشین این کشتی تا کنون دست کم شش نفر کشته و بیست و نه نفر ناپدید شده اند. اما منابع غیر رسمی شمار مفقود شدگان را تا چهل نفر نیز ذکر کرده اند.
 
به گفته سرپرست گروه امداد، وضعیت جوی تا روز چهارشنبه مساعد است و تا آن زمان، جستجو ادامه خواهد یافت.
 
یکی از کارکنان نجات یافته کشتی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود چه چیز بیش از همه او را آزار داده است، گفت: «آب سرد، سی و هفت تا چهل ساعت در آب سرد بودم.»
 
وی همچنین چگونگی نجاتش را چنین شرح می دهد: «داخل رستوران این کشتی افسانه ای بودم که ناگهان یک آتش نشان سر رسید و من را بیرون کشید.»
 
مقامات دریایی ایتالیا علت حادثه را نزدیک شدن بیش حد کشتی به صخره ها به دلیل اشتباه انسانی و بی دقتی ناخدای کشتی عنوان کرده اند.
 
در همین رابطه ناخدای این کشتی روز سه شنبه تفهیم اتهام خواهد شد. وی به قتل غیر عمد و خروج از کشتی پیش از تخلیه کامل سرنشینان متهم است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.