وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بیش از ده کشته در انفجارهای بغداد

بیش از ده کشته در انفجارهای بغداد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چهار انفجار در مناطق شیعه نشین بغداد دست کم 13 کشته به جا گذاشت.

پلیس بغداد با اعلام این خبر گفت اولین بمب در شهرک صدر و در محلی که کارگران روزمزد منتظر کار بودند منفجر شد. هشت نفر در این انفجار کشته شدند. دقایقی بعد انفجار دوم در سه کیلومتری محل انفجار اول روی داد که جان دو نفر را گرفت. انفجار خودروهای بمب گذاری شده در منطقه شعله و حریه سه کشته دیگر به جا گذاشت.

خشونتهای اخیر در عراق علاوه بر ایجاد نگرانی از پیدایش موج جدیدی از درگیریها با انگیزه مذهبی، باعث تیره شدن روابط عراق با همسایه شمالی خود، ترکیه شده است. رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، روز سه شنبه ضمن ابراز همدردی با مردم عراق از نوری المالکی، نخست وزیر عراق به دلیل «ناتوانی در برابر افزایش خشونتهای مذهبی» انتقاد کرد و گفت ترکیه نمی تواند فقط نظاره گر خاموش خشونتها در عراق باشد.

سه هفته قبل هم مناطق عمدتا شیعه نشین شهرک صدر و ناصریه عراق بغداد شاهد چهار انفجار بود که جان دست کم هفتاد نفر را گرفت.

خشونتها با انگیزه های مذهبی از حدود یک و نیم ماه قبل که حکم جلب طارق الهاشمی، معاون سنی مذهب رئیس جمهوری عراق صادر شد افزایش یافته است.