خبر فوری
This content is not available in your region

شصت و هفت سال پس از هولوکاست

نظرها
شصت و هفت سال پس از هولوکاست
اندازه متن Aa Aa

روز ۲۷ ژانویه، سالگرد گرامیداشت خاطره میلیون ها قربانی در طی جنگ جهانی دوم در اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی است.

اکنون شصت و هفت سال از آنزمان می‌گذرد اما هر سال به مناسبت این روز در بسیاری از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی از جمله اسراییل مراسم خاصی برگزارمی شود. در آلمان نیز نمایندگان پارلمان این کشور با حضور در اردوگاه آشویتس که یکی از بزرگترین اردوگاههای کار اجباری آلمان نازی به شمار می‌رفت، یاد قربانیان هولوکاست را گرامی داشتند.

همچنین مارسل رایش رانیتسکی ۹۱ ساله که یکی از نجات یافتگان هولوکاست است با حضور در پارلمان گفت: « جابجایی از ورشو تنها با یک هدف صورت گرفته بود و تنها پیشنهاد برای جابجاشوندگان مرگ بود.»

در فاصله سالهای ۱۹۴۱ تا پایان ۱۹۴۵ در اردوگاه‌های مرگ آلمان نازی علاوه بر یهودیان که قربانیان اصلی هولوکاست بودند، گروه‌های دیگری از جمله اسلاو‌ها، کولی‌ها، کمونیست‌ها، سوسیالیست‌ها و همجنس‌گرایان نیز با روش‌های متفاوت کشته شدند. روشهای کشتار آنان گرسنگی دادن، کار اجباری، شکنجه، تیرباران و یا اتاق گاز بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.