خبر فوری

ایتالیا و اعتراض به برنامه های اقتصادی مونتی

ایتالیا و اعتراض به برنامه های اقتصادی مونتی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران ایتالیایی روز جمعه در چندید شهر این کشور به خیابان ها آمدند تا به برنامه های سختگیرانه اقتصادی دولت ماریو مونتی اعتراض کنند.

در برنامه ریاضت اقتصادی که نخست وزیر ایتالیا به پارلمان ارایه داده است مالیات افزایش خواهد یافت و برخی تغییرات نیز در قانون کار اعمال می شود. تغییراتی که از دید سندیکاها، حقوق کارگران را پایمال می کند.

پائولو فررو، نماینده حزب کمونیست در پارلمان می گوید: «سیاست های اقتصادی مونتی یک پس رفت است. پول را از جیب مردم بر می دارند، قدرت خرید آنها را کاهش می دهند و در نتیجه رکود بیش از پیش حاکم خواهد شد. این سیاست هیچ راهکاری برای حل مشکلات واقعی پیش بینی نکرده است. مونتی به آنگلا مرکل اجازه داده است هر کاری می خواهد بکند و اروپا را به سمت یک فاجعه سوق دهد.»

متصدیان وسایل نقلیه عمومی ایتالیا نیز از قافله اعتراض عقب نماندند و با اعتصاب خود نشان دادند که با سیاست های اقتصادی ماریو مونتی موافق نیستند.

رانندگان تاکسی و اتوبوس روز جمعه دست از کار کشیدند و ایستگاههای قطار و حتی فرودگاهها در اعتصاب به سر می بردند.

سیاست خصوصی سازی بخش حمل و نقل که از سوی دولت به پارلمان پیشنهاد شده، خشم شاغلان این بخش را بر انگیخته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.