خبر فوری

یازده هزار یورو غرامت برای مسافران کشتی غرق شده کافی است؟

یازده هزار یورو غرامت برای مسافران کشتی غرق شده کافی است؟
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت مالک کشتی واژگون شده کوستا کونکوردیا روز جمعه به مسافران توافقنامه ای پیشنهاد کرد که بر اساس آن هریک از آنها یازده هزار یورو به عنوان غرامت دریافت می کنند.

این مبلغ حاصل مذاکره شرکت با نمایندگان مسافران است.

یکی از این نمایندگان گفت: «ما از این توافق که در مدت کوتاهی بدست آمده، راضی هستیم. شرکت متعهد به پرداخت غرامت ظرف هفت روز پس از امضای توافقنامه است.»

اما در سوی دیگر، برخی از مسافران از این توافقنامه راضی نیستند. حتی بعضی از آنها می گویند ارزش اشیای داخل چمدانشان بیش از یازده هزار یورو بوده است.

یکی از این افراد می گوید: «یازده هزار یورو برای خطر غرق شدن، آن هم زمانی که فرزندتان در آغوشتان است یا پدرتان روی صندلی چرخدار، هیچ چیز نیست. بگذارید ببینیم قاضی های آمریکا چه می گویند. ما تقاضای صد و بیست و پنج هزار یورو غرامت کرده ایم، بزودی آنها به شکایت ما رسیدگی می کنند.»

از میان چهار هزار و دویست سرنشین کوستا کونکوردیا شانزده نفر جان خود را از دست داده اند و شش نفر نیز ناپدید شده اند.

مقامات امداد و نجات ایتالیا می گویند تا شعاع سی و دو کیلومتری محل حادثه را جستجو کرده اند، اما هیچ اثری از ناپدید شدگان نیست و بعید به نظر می رسد که حتی جسد آنها هم پیدا شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.