خبر فوری
This content is not available in your region

چشم اندازهای تازه ار رشد اقتصادی آمریکا

چشم اندازهای تازه ار رشد اقتصادی آمریکا
اندازه متن Aa Aa

رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه پایانی سال 2011 نسبت به یکسال و نیم قبل از آن از سریعترین آهنگ رشد برخوردار بوده است. با این حال بازسازی بازار های مالی و صادرات این کشور در اوایل امسال آهنگ کندتری خواهد داشت.
 
نمودارهای اقتصادی نشان می دهد در حالی که شاخص تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال های 2008 و 2009 تا منفی سه و نیم درصد بوده، در طول سال 2011 به میانگین 1.7 درصد و درسه ماهه چهارم سال گذشته تا 2.8 درصد رسیده است.
 
بانک مرکزی آمریکا این هفته تاکید کرد که بازسازی کامل اقتصاد آمریکا دست کم به سه سال دیگر زمان نیاز دارد. این بانک همچنین از ادامه پی آمدهای بحران اقتصادی اروپا و تاثیر آن بر اقتصاد آمریکا اظهار نگرانی کرد.
 
بنا به ارزیابی بانک مرکزی، درحالی که تورم اقتصادی در آمریکا متوقف شده اما درصد بیکاری همچنان رو به رشد است.
 
بانک مرکزی آمریکا در این هفته اعلام کرد که نرخ بهره دست کم تا سال 2014 افزایش نخواهد یافت تا وام گیرندگان و مصرف کنندگان اعتماد خود را بازیابند و صاحبان مسکن نیز بتوانند از کمک های جدیدی برخوردار شوند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.