وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

«دوحه موتور شو» آغاز شد

«دوحه موتور شو» آغاز شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

«دوحه موتور شو» یا نمایشگاه وسایل نقلیه موتوری سال 2012 قطر با شرکت معتبرترین سازندگان خودروهای جهان برگزار شد. در این نمایشگاه که در خاورمیانه بی نظیر توصیف می شود خودروسازان بنام، جدیدترین و آخرین تولیدات خود را برای اولین بار به نمایش گذاشتند.

عاهد داود، مدیر عامل تجاری پورش، یکی از دلیل افزایش فروش شرکتش در قطر را افزایش دستمزد قطری ها عنوان کرد و افزود که “ قطری ها بالاترین درآمد سالانه در دنیا را دارند.”

مرد دیگری با بیان علاقه اش به اتومبیل های لوکس و خودروهای ورزشی گفت“قطری ها عاشق خودروهای دو دنفرانسیل هستند و به همین دلیل همه در خانه هایشان سه تا چهار تا خوردرو دارند.”

بی شک بازدیدکنندگان از نمایشگاه می خواهند آخرین مدل های موجود در بازار را ببینند اما از سوی دیگر انجام نمایشهایی باعث سرگرمی و هیجان بازدیدکنندگان و جذابیت نمایشگاه می شود.

قطر یک و نیم میلیون نفری تا سال 1940 یکی از فقیرترین کشورهای جهان بود اما بهره برداری از ذخایر نفت و خصوصا گاز طبیعی این کشور را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرد.