خبر فوری

امید اقتصاد بحرانزده یونان به مروت دوستان و مدارای طلبکاران است

امید اقتصاد بحرانزده یونان به مروت دوستان و مدارای طلبکاران است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یونان با بدهی عظیم 350 میلیارد یورویی، در آستانه ورشکستگی و دغدغه اصلی امروز اتحادیه اروپاست. یونان از یک سو باید بخش خصوصی را راضی کند و از سوی دیگر به گروه ترویکا اطمینان بخشد.

ترویکا که متشکل از بانک مرکزی اروپا، اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول است به شرط کاهش شدید هزینه های یونان و نظارت بنیادین بر تصمیمات مالی این کشور، درصدد نجات آتن از ورشکستگی است.

ماه مارس، موعد بازپرداخت مبلغ 14.5 میلیارد یورو از بدهی ها به بخش خصوصی، در راه است و یونان اگرچه در آستانه رسیدن به توافق با آنهاست، اما بدون اطمینان بخشی، قادر به دریافت دومین بسته نجات 130 میلیارد یورویی از ترویکا نخواهد بود.

اوانجلوس ونیزلوس، وزیر دارایی یونان می گوید:“بحران اقتصادی نباید عمیقتر شود. باید با تمام توان بکوشیم تا رکود محدود و رشد آغاز شود. روزهای پیش رو سرنوشت دهه های آتی را رقم خواهد زد. آنچه امروز اتفاق می افتد از اهمیتی تاریخی برخوردار است و ما باید همه با هم بکوشیم.”

آلمان که در تصمیمات مالی مربوط به یونان از بازیگران اصلی است می گوید، اتحادیه اروپا باید نظارت بر مالیات و هزینه های یونان را بر عهده گیرد و از حق تصمیم و وتو بودجه تصویبی آتن برخوردار شود.

آتنی ها اما این کار را به از دست دادن حاکمیت تعبیر کرده و به شدت با آن مخالفت می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.