خبر فوری

هواداران فوتبال مصر خواستار کناره گیری شورای نظامی شدند

هواداران فوتبال مصر خواستار کناره گیری شورای نظامی شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

درپی کشته شدن دهها شهروند مصری در جریان یک دیدار فوتبال و کم کاری نیروهای امنیتی برای پیشگیری از این درگیری، ناآرامی ها برای سومین روز متوالی در قاهره و برخی شهرهای دیگرمصر ادامه یافت.

تا صبح روز شنبه حداقل نه نفر در این ناآرامیها جان باخته اند و نزدیک دو هزار و پانصد تن از معترضان نیز در درگیری با پلیس زخمی شده اند. برخی منابع تعداد کشته شدگان را دوازده نفر اعلام کرده اند.

بگزارش منابع خبری، نیروهای ضد شورش، ضمن استفاده از گاز اشک آور و اعمال خشونت از گلوله های ساچمه ای هم برای متفرق کردن تظاهرکنندگان استفاده کرده اند.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید :“برقراری مجدد آرامش مستلزم این است که شورای نظامی حاکم، قدرت را به غیرنظامیان واگذار کند و عدالت در مورد افرادی که علیه مردم انقلابی جنایت کرده اند، جاری شود.”

نارضایتی شهروندان مصری از شورای نظامی حاکم، ماههاست که ادامه دارد. آنها که پس از گذشت نزدیک یکسال از سقوط رژیم حسنی مبارک، مطالباتشان هنوزمحقق نشده، خواستار تسریع دوران انتقالی و کنار رفتن نظامیان از صحنه سیاسی هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.