خبر فوری

افزایش قربانیان سرما در اروپا

افزایش قربانیان سرما در اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

موج سرما که ازهفته گذشته سرتاسر قاره سبز را دربرگرفته، تاکنون موجب مرگ حداقل دویست و شصت نفر شده است. دمای هوا در شرق اروپا به منفی سی و پنج درجه سانتیگراد رسیده و تنها درغرب اوکراین، که سخت ترین زمستان را حداقل طی شش سال گذشته تجربه می کند صد و بیست و دو نفرقربانی شده اند. اکثر قربانیان بی خانمانانی هستند که دولت اوکراین برای آنها سرپناههای موقتی دایر کرده است.

یکی از این افراد می گوید:” الان در یکی از مراکز مراقبتهای اجتماعی شب را به صبح می رسانم. ولی آنها ساعت هشت صبح ما را بیرون می کنند. بعد من باید کجا می رفتم؟ این خیلی خوب است که آنها این ایستگاههای موقتی را برای گرم شدن ما براه انداخته اند.”

بارش برف سنگین موجب لغو بسیاری از پروازها نیزشده است. از جمله در فرودگاه سارایوو در بوسنی و هرزگوین مسافران بسیاری سرگردان شده اند.

یک مسافر استانبول می گوید:“دو روز است که منتظریم تا پروازمان انجام شود. ولی اوضاع تغییری نکرده. هیچ اطلاعی هم در این مورد بما نمی دهند. نمی دانیم که باید چه کار کنیم.”

سرمای کم سابقه بخش وسیعی از ایتالیا را نیز دربرگرفته است. شهردار رم اعلام کرده بعلت بارش شدید برف و برودت هوا، مدارس این شهر دوشنبه تعطیل خواهند بود.


View The big freeze in a larger map

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.