خبر فوری

برف و یخبندان شدید شرق اروپا تا شمال آفریقا را در نوردید

برف و یخبندان شدید شرق اروپا تا شمال آفریقا را در نوردید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سردی هوا توام با بارش برف شدیدی که سراسر اروپا و سواحل مدیترانه را پوشانده، شمال آفریقا را نیز درنوردیده و برف سنگین در الجزیره موجب مرگ دست کم شانزده نفر و مجروح شدن 122 نفر در جریان حوادث و تصادفات ناشی از یخبندان شده است.

یک شهروند می گوید، مصائب ناشی از سرما و یخبندان همبستگی مردم را بیشتر کرده است: “نه فقط من بلکه همه در اینجا داوطلبانه کار می کنیم. همه ما باید به مردمی که در زحمت هستند کمک کنیم. این یک وظیفه انسانی و شهروندی است.”

پیش بینی می شود سردی هوا که روزهای شنبه و یکشنبه شدت بیشتری یافته تا هفته آینده ادامه یابد.

در لندن و بخش های دیگری از انگلستان شنبه شب تا پانزده سانتیمتر برف باریده و در فرودگاه هیترو که پررفت و آمدترین فرودگاه اروپاست، بنا به گفته مقامات مسئول، 30 درصد پروازها لغو شده اند.

در پاریس اولین برف سنگین زمستانی چهره شهر را پوشانده و روز یکشنبه مسئولان فرودگاه ها از مسافران خواستند تا قبل از عزیمت از منزل درباره وضعیت پروازها تحقیق کنند. همچنین یخبندان در چند نقطه از فرانسه چهار قربانی گرفته است.

اما برف و بوران سر رسیده از شرق اروپا، مناطق شمال شرقی ایتالیا را بیش از نقاط دیگر سفید پوش کرده و سواحل دریای سیاه در رومانی نیز با لایه ای از یخ و برف پوشانده شده است.


View The big freeze in a larger map

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.