خبر فوری

مذاکرات بی نتیجه در یونان درباره دور جدید وامها

مذاکرات بی نتیجه در یونان درباره دور جدید وامها
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پیام گروه موسوم به ترویکا در دیدار با نخست وزیر یونان روشن بود: وام دهندگان به یونان از تاخیرهای پی در پی این کشور در پذیرش پیش شرطهای این وامها کلافه شده اند.

نمایندگان اتحادیه اروپا، صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا برای بررسی میزان پیشرفت یونان در عمل به تعهداتش به آتن سفر کرده اند.

لوکاس پاپادموس، نخست وزیر یونان بلافاصله پس از دیدار با گروه ترویکا با رهبران دیگر احزاب دولت ائتلافی جلسه تشکیل داد تا بتواند راهی برای دریافت مرحله سوم وامها که 130 میلیارد یورو است پیدا کنند.

اگر تا یک ماه و نیم دیگر این میزان نقدینگی به اقتصاد بیمار یونان تزریق نشود، ورشکستگی این کشور بیش از گذشته محتمل خواهد بود.

جلسه رهبران احزاب یونان که روز یکشنبه بی نتیجه به پایان رسید، در روز دوشنبه ادامه خواهد داشت اما به نظر نمی رسد در این جلسه هم سیاستمداران یونانی به اعمال سیاستهای ریاضت اقتصادی بیشتر راضی شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.