خبر فوری

پاره کردن تصویر پوتین همزمان با تظاهرات حامیان او در روسیه

پاره کردن تصویر پوتین همزمان با تظاهرات حامیان او در روسیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری روسیه، مخالفان و موافقان ولادیمیر پوتین، نخست وزیر این کشور، روز شنبه در مسکو و چند شهر دیگر تظاهرات کردند.

ده‌ها هزار نفر از مخالفان و موافقان کرملین در سرمای شدید مسکو سعی داشتند برتری خود را در تعداد طرفداران شان به یکدیگر نشان دهند.

تعداد راه پیمایان، حتی ولادیمیر پوتین نامزد انتخابات ریاست جمهوری را نیز غافلگیر کرد. او در این باره در مصاحبه ای گفت: «برخلاف انتظار، عدۀ بسیاری در راه پیمایی روز شنبه شرکت کردند. من انتظارش را نداشتم. بر اساس گزارش‌های رسمی حدود ۱۳۴ هزار نفر و بنا به گفتۀ مسئولان شهر مسکو ۱۹۰ هزار نفر در تجمع ها حاضر بودند.»

سرگئی اودالتسوف، از فعالان چپگرای روسیه، در صحنه ای از تجمع مخالفان دولت، تصویر ولادیمیر پوتین را پاره کرد.

اعتراض ها به ادامۀ کار ولادیمیر پوتین پس از ختم انتخابات پارلمانی این کشور به نفع حزب حاکم، افزایش یافته است. معترضان می گویند حزب حاکم در آن انتخابات تقلب کرده است.

با وجود این، بعضی از حامیان دولت روسیه بر این باورند که کشورشان هنوز به حضور ولادیمیر پوتین در رأس قدرت نیاز دارد.

در صورت پیروزی نخست وزیر کنونی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری، او ممکن است بخواهد بار دیگر برای دو دورۀ چهار ساله رئیس جمهوری روسیه بماند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.