خبر فوری
This content is not available in your region

پرنس ویلیام ماموریت خود را در جزایر فالکلند آغاز کرد

نظرها
پرنس ویلیام ماموریت خود را در جزایر فالکلند آغاز کرد
اندازه متن Aa Aa

پرنس ویلیام، شخص سوم دربار بریتانیا ماموریت خود را در جزایر فالکلند آغاز کرد. آن هم درست در اوج بالا گرفتن تنشها بین بریتانیا و آرژانتین بر سر این جزایر که اگرچه در نزدیکی مرزهای آرژانتین واقع است، اما بریتانیا از دویست سال قبل آن را تحت حاکمیت خود دارد.
 
در آستانه سی امین سالگرد حمله آرژانتین به این جزایر که در نهایت با شکست آرژانتین به پایان رسید، پیدا شدن منابع غنی نفت خام بار دیگر به آتش اختلافها بر سر این جزایر دامن زده است.
 
روسای جمهور ونزوئلا، بولیوی و اکوادور که رهبران چپگرای کشورهای آمریکای لاتین هستند در نشست روز یکشنبه خود حمایتشان را از آرژانتین اعلام کردند.
 
رافائل کوریا، رئیس جمهوری اکوادور گفت: «به نظر من ما باید به طرف تصمیمات مشخص و قاطعانه تری پیش برویم. به عنوان مثال ما می توانیم علیه بریتانیا تحریم اعمال کنیم و یا از پیمان ریو کنار بکشیم.»
 
آرژانتین که جزایر مورد اختلاف را جزایر مالویناس می خواند، تلاش می کند با رایزنیهای دیپلماتیک برزیل، اروگوئه و شیلی را در مقابله با ورود کشتیهای زیر پرچم جزایر فالکلند با خود همراه کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.