خبر فوری
This content is not available in your region

نمایشگاه محصولات سمعی و بصری آمستردام

نظرها
نمایشگاه محصولات سمعی و بصری آمستردام
اندازه متن Aa Aa

نمایشگاه سالیانه محصولات و نوآوریهای سمعی بصری بتازگی در آمستردام برگزار شد. یکی از بزرگترین نمایشگاههای وسایل حرفه ای صوتی تصویری اروپا، که اینبار در حدود 750شرکت تولیدی، توزیعی و مدیران فنی را از صد کشور دنیا گرد هم آورده بود.

از جمله محصولات عرضه شده در این نمایشگاه می توان به تلویزیونی اشاره کرد که به آینه جادویی معروف شده است. این تلویزیون آلمانی به فن آوری پیشرفته ال. ای .دی و پخش سه بعدی تصاویرمجهز است و درابعاد مختلف از 13 اینچ تا 82 اینچ روانه بازار شده و بین چهار تا ده هزار یورو قیمت دارد.

شرکت نروژی “سترد“یک دستگاه پخش تصاویر پزشکی را تنها با استفاده از فن آوری سه بعدی بدون نیاز به عینک عرضه کرد. این تصاویر سه بعدی به جراحان اجازه می دهند تا در حین عمل جراحی کار خود را اصلاح کنند یا روند عمل جراحی را تغییر دهند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان این نمایشگاه یک شرکت آلمانی بود که یک جهت یاب داخلی برای راهنمایی کردن افراد در داخل ساختمانها و محیط های بسته طراحی کرده بود.

آدریان زنتنر یک کارشناس فن آوری تصاویر سه بعدی می گوید:“مردم برای ایمنی بیشتر از راهنما استفاده می کنند. آنها از نقشه ها مثل “گوگل مپ” و “جی. پی. اس” برای هدایت اتومبیل خود بهره می گیرند و این کار دراغلب مناطق جهان تقریبا مرسوم شده. اما در داخل ساختمان مردم گم می شوند . هرجا خدمات متوقف شود، انسانها هم گویا متوقف می شوند و آنجاست که ما وارد عمل می شویم.”