خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

رییس جمهوری سابق مالدیو: جامعه جهانی برای ما کاری کند

نظرها
رییس جمهوری سابق مالدیو: جامعه جهانی برای ما کاری کند
اندازه متن Aa Aa

در حالیکه پیش‌تر اخباری مبنی بر دستگیری رییس جمهوری سابق مالدیو مطرح شده بود، وی روز پنجشنبه ضمن اعلام آزادی خود گفت که اگر جامعه جهانی برای وی کاری نکند، دولت جدید او را به زندان منتقل خواهد کرد.

وی گفت: «وزیر کشور جدید متعهد شده است که من نخستین رییس جمهور مستعفی در مالدیو خواهم بود که تمامی عمر خود را در زندان خواهم گذراند، فکر

می‌کنم وی پیام خود را اجرایی خواهد کرد. امیدوارم جامعه بین المللی به آنچه در مالدیو رخ می‌دهد آگاه باشد و همین امروز کاری انجام دهد، چراکه فردا مطمئنا خیلی دیر خواهد بود.»

محمد وحید حسن، رییس جمهوری جدید مالدیو نیز اعلام کرده است، در صورتی که محمد نشید تحریک هواداران خود علیه دولت جدید را متوقف نکند، دستگیر خواهد شد. در همین حال محمد جمیل، وزیر کشور مالدیو نیز با اشاره به گسترش اعتراضات هوادران محمد نشید در شهر ماله، پایتخت مالدیو گفت: «نمی‌توانید توجیه کنید که کشور کوچک خود را برای حمایت از یک نفر ویران کنید. تخریب ایستگاههای پلیس، وسایل نقلیه، ساختمان دادگاههای کشور به این معنا است که ما سالها برای بازسازی آنها باید وقت صرف کنیم.»

طی دو روز گذشته و همزمان با استعفای رییس جمهوری سابق مالدیو، صد‌ها نفر از هوادران وی به خیابان‌های شهر ماله آمده و سبب بروز ناآرامی‌هایی در این شهر شده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که ناآرامی از پایتخت مالدیو نیز فرا‌تر رفته و معترضان در دو جزیره این کشور به مقرهای پلیس حمله کرده‌اند.

آقای نشید روز سه شنبه در جمع هوادارانش اعلام کرده بود که تحت فشار تعدادی از افسران ارتش مجبور به کناره گیری از قدرت شده است.