خبر فوری
This content is not available in your region

نیاز به امداد سازمان های بین المللی برای شهر حمص در سوریه

نیاز به امداد سازمان های بین المللی برای شهر حمص در سوریه
اندازه متن Aa Aa

روز جمعه ویدئوهای آماتوری در اینترنت منتشر شده‌اند که از ادامۀ کشتار ساکنان شهر حمص و مناطق نزدیک به آن در حملۀ ارتش سوریه حکایت دارند.

صحنه های مرگ ساکنان حمص و کمبود امکانات درمانی مشکلاتی هستند که بعضی از پزشکان سوری را نیز به واکنش وا داشته اند. یک پزشک در محلۀ بابا عمرو شهر حمص دربارۀ صحنه ای که در جریان خشونت ها تجربه کرده گفته است: «بیش از ۲۰۰ راکت ظرف سه ساعت به سوی ما شلیک شد. وضعیت فاجعه بار است و ما از سازمان صلیب سرخ، هلال احمر و همچنین سازمان های حقوق بشری می‌خواهیم که نسبت به این وضع واکنش نشان دهند، چون ما در حال حاضر جز خدا یاور دیگری نداریم.»

در حال حاضر شهر حمص وضعیت ۳۰ سال قبل شهر حما را دارد. در آن زمان نیز نیروهای حافظ اسد، رئیس جمهوری سابق و پدر بشار اسد، معترضان به حکومت را سرکوب کرد.

بنا به گفتۀ مخالفان دولت سوریه در حملۀ نیروهای دولتی به این شهر تا کنون صد‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند و حمله به این شهر همچنان ادامه دارد.

این وضعیت در شهر حمص در حالی است که روز جمعه انفجار دو بمب در ساختمان پلیس و مرکز اطلاعاتی نظامیان سوریه در شهر حلب ۲۵ کشته و نزدیک ۲۰۰ زخمی بر جا گذاشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.