خبر فوری
This content is not available in your region

اصلاح قانون کار دراسپانیا با هدف مبارزه با بیکاری

اصلاح قانون کار دراسپانیا با هدف مبارزه با بیکاری
اندازه متن Aa Aa

دولت اسپانیا روز جمعه طرح اصلاح قانون کار این کشوررا تصویب کرد. اصلاحات مزبور به کارفرمایان اجازه خواهد داد تا در استخدام و اخراج کارگران خود آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

دولت اسپانیا هدف از این کار را مهار بیکاری روزافزون و مقابله با بحران اقتصادی در این کشور عنوان کرده است. مسئله ای که انتقادهای زیادی را از جانب اتحادیه ها و فعالان حقوق کارگران برانگیخته است.

یکی ازطرفداران گروههای چپ می گوید:” این استراتژی هر چه را که ازدولت رفاه در اسپانیا مانده، نابود خواهد کرد و در واقع پیروی از مدل بریتانیایی هاست که نهایتا فرصت های بیشتر تجاری را در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی می گذارد… یعنی تجار بزرگ، بانکهای بزرگ و آنهایی که سرمایه های کلان دارند.”

نگاهی به نمودار رشد بیکاری در اسپانیا نشان می دهد که در سال جاری میزان بیکاری با 1.6 درصد افزایش نسبت به سال 2011 به 24.4 درصد خواهد رسید. این میزان در سال 2013 بازهم افزایش و به 24.6 درصد خواهد رسید.

آخرین اصلاحات قانون کار اسپانیا را دولت سوسیالیست زاپاترو سپتامبر سال گذشته عملی کرد، اصلاحاتی که موجب اعتصاب عمومی گسترده دراین کشور شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.