خبر فوری

واکنش‌ها به حضور دوباره نیکولا سارکوزی در انتخابات ریاست جمهوری

واکنش‌ها به حضور دوباره نیکولا سارکوزی در انتخابات ریاست جمهوری
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیکولا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه به طور رسمی اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است حدود دو ماه دیگر برگزار شود، شرکت خواهد کرد.
با وجود اعلام دیرهنگام رییس جمهوری فرانسه برای شرکت دوباره در انتخابات، بسیاری از کارشناسان حضور وی را قطعی دانسته بودند.

آقای سارکوزی که شعار «برای فرانسه قدرتمند» را برای تبلیغات انتخاباتی خود برگزیده، درباره دلایل حضور خود گفت که گمان می‌کنم، کاندید نشدن من به معنای ترک مسئولیتم خواهد بود.
اعلام نامزدی دوباره آقای سارکوزی برای مردم فرانسه چندان خوشانید نبود. بسیاری از آنها می‌گویند دیگر فریب وعده‌های آقای سارکوزی را نخواهند خورد و برای بار دوم به وی رای نخواهند داد.

کریستوفر بیکرتون استادیار موسسه علوم سیاسی پاریس در این باره می گوید: «اکنون سوال این است که تا چه میزان برای حل بحران موجود باید رییس جمهوری وارد عمل شود و چه اندازه فعالیت‌های بین المللی در حل بحران تاثیر دارد. اما یک چیز کاملا مشخص است سارکوزی از این موضوع به عنوان وزنه‌ای در کمپین انتخاباتی خود استفاده خواهد کرد که فرانسه باید در جهت نجات از بحران جاری حرکت کند و وی تنها فردی است که در این زمینه می‌توان به او اطمینان کرد.»

آقای سارکوزی ۵۷ ساله درحالی بار دیگر شانس خود را برای یک دوره پنج ساله ریاست جمهوری می‌سنجد که طی نیم قرن گذشته هیچ رییس جمهوری در فرانسه و در میان رأی دهندگان برای انتخاب دوباره وضعی وخیم‌تر از آقای سارکوزی نداشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.