خبر فوری
This content is not available in your region

مغرب وارد بازار داخلی اروپا می شود

مغرب وارد بازار داخلی اروپا می شود
اندازه متن Aa Aa

پارلمان اروپا موافقتنامه میان اتحادیه اروپا و مغرب در مورد تولیدات کشاورزی و ماهیگیری را که موانع بسیاری را در تجارت میان طرفین بر میدارد، تصویب کرده است.

در این میان، نماینده فرانسه در تلاش برای ترمیم مفاد موافقتنامه، نا موفق ماند. وی می گوید این موافقتنامه صادرات کشاورزان جنوب اروپا را مورد خطر قرار می دهد.

“این شرکتهای صادراتی را قربانی می کند زیرا آنها باید در اروپا به کارگر حداقل دستمزدی برابر با هشت تا سیزده یورو در ساعت بپردازند در حالیکه این مبلغ در مغرب پنج دلار در روز است”.

کمیته بین المللی تجارت، اما، که ناظر بر موافقتنامه مذکور است، می گوید بسیاری از تولیدات به اصطلاح حساس مغرب به اتحادیه اروپا، بویژه گوجه فرنگی، زیر حمایتهای بازرگانی صادر خواهد شد.

“بسیاری از اقلام صادراتی جیره بندی شده و برای جلوگیری از افت قیمتها، بهای آنها تثبیت شده اند. همچنین، دوره های توقف صادرات در هنگام برداشت محصول در اروپا در نظر گرفته شده است.”

گزارشگر یورونیوز می گوید:

در کنار این موافقتنامه، پارلمان اروپا به طرح نماینده بلژیک برای برخی برنامه های مالی اتحادیه اروپا که هدف آن ادغام تدریجی بازار های مغرب در بازارهای داخلی اروپا در آینده است، رای داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.