خبر فوری

نشست مخالفان بشار اسد در استانبول

نشست مخالفان بشار اسد در استانبول
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شماری از مخالفان دولت سوریه در شهر استانبول گرد هم آمدند تا درباره اوضاع این کشور بحران زده گفتگو کنند.

اتحادیه سازمانهای جامعه مدنی سوریه برگزارکننده این نشست است.

هدف از برگزاری این نشست درخواست از کشورهای غربی برای به عهده گرفتن نقش فعالتر در سوریه و بررسی گزینه ها در صورت سقوط بشار اسد اعلام شده است.

احمد المولی، از اتحادیه سازمانهای جامعه مدنی سوریه به خبرنگار یورونیوز گفت: «به نظر من اتفاقات به سرعت در حال رخ دادن هستند. من فکر می کنم که رژیم سوریه به دنبال کشتن بیشتر معترضان است و برای رسیدن به این هدف دست به هر کاری خواهد زد.»

در حالی که سوریه در آستانه جنگ داخلی قرار گرفته است، گزینه دخالت نظامی کشورهای غربی در سوریه همانند آن چه در لیبی رخ داد موضوع دیگری است که در بین مخالفان مطرح شده است.

جورج شاشان، عضو شورای ملی سوریه، از گروه های مخالف دولت می گوید: «دخالت خارجی در سوریه همین حالا صورت گرفته است. همین حالا هم ایرانیها در سوریه دخالت می کنند. علاوه بر روسها که در سواحل سوریه حاضر هستند.»

در پی کشته شدن دو روزنامه نگار خارجی در سوریه، روزنامه نگاران و فعالان سیاسی سوری با تجمع در بیروت و آتش زدن پرچم روسیه مخالفت خود را با موضع این کشور در قبال اتفاقات سوریه ابراز کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.