خبر فوری

فارک دیگر گروگان نمی گیرد

فارک دیگر گروگان نمی گیرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروی مسلح انقلابی کلمبیا، فارک روز یکشنبه اعلام کرد سیاست گروگانگیری خود را کنار می گذارد. رهبران این گروه همچنین اعلام کردند به زودی اعضای ارتش و نیروهای پلیس کلمبیایی را که از سالها پیش در اسارت فارک قرار دارند، آزاد خواهند کرد.

صدها غیرنظامی و 10 عضو ارتش کلمبیا گروگان این گروه شبه نظامی هستند. گروه مسلح انقلابی کلمبیا منابع مالی فعالیت خود را با گروگانگیری نیروهای دولتی و غیرنظامیان و درخواست پول در قبال آزادی آنها و همچنین قاچاق مواد مخدر تامین می‌کنند.

خوان مانوئل سانتوز، رییس جمهوری کلمبیا با استقبال از این خبر، آن را یک گام مهم در مسیر درستی دانسته است. فارک طی ماههای اخیر اطلاعیه های متعددی منتشر کرده که تحلیلگران سیاسی مفاد آن را نشانه ای برای آغاز مذاکرات صلح با دولت کلمبیا می دانند. با اینحال دولت کلمبیا می گوید تا آزادی آخرین گروگانی که در اختیار فارک قرار دارد، هیچ مذاکره ای را با این گروه نخواهد داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.