خبر فوری
This content is not available in your region

سومین ثروتمند روسیه به کرملین نظر دوخته است

نظرها
سومین ثروتمند روسیه به کرملین نظر دوخته است
اندازه متن Aa Aa

میخاییل پروخوروف، ثروتمند، شجاع و جسور، نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری روسیه است که سودای تسخیر کرملین را در سر می‌پروراند. سومین ثروتمند روسیه دست کم می‌تواند از نظر مالی مبارزات انتخاباتی‌اش را تضمین کند.

این تحصیلکرده بانکداری، در حال حاضر رییس اونکسیم، صندوق سرمایه و پول است که سود آن در بخش معدن و خودرو هزینه می‌شود. او از صاحبان صنایع فلزات گرانبها نیز به شمار می‌رود.

آقای پروخوروف در ۴۶ سالگی، جوان‌ترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری است و با ۲ متر و ۴ سانتیمتر، بلند قد‌ترین آن‌هاست.

در سال ۲۰۱۰، هشتاد درصد از سهام تیم بسکتبال نیوجرسی نتس، از تیمهای بسکتبال حرفه‌ای آمریکا، ان بی ای، را خرید.

آغاز فعالیت سیاسی او، در ژوئن سال گذشته در راس شاخه لیبرال حزب روسیه متحد، حزب زوج پوتین و مدودیف، تحسین کرملین را برانگیخت. البته چند ماه بعد کارش پایان گرفت.

میخاییل پروخوروف این نامزد شدیدا لیبرال، افزایش ساعات کار هفتگی تا ۶۰ ساعت را پیشنهاد کرده است. او همچنین خواهان لغو خدمت سربازی اجباری و بازگشایی آرشیو اسناد دوران کمونیسم و جاودانه کردن نام قربانیان اقدامات استالین است.

این طرفدار اروپا، رویای جایگزینی روبل با یورو را در سر و اشتیاق پیوستن به پیمان شنگن را در دل دارد. تا به این طریق روس‌ها بتوانند آزادانه و بدون نیاز به روادید، در اتحادیه اروپا جابجا شوند.

نکته جالب اینکه او خواهان عفو میخاییل خودورکوفسکی است که دوره محکومیت زندان او به علت فرار از مالیات تا سال ۲۰۱۶ به طول خواهد انجامید.
افزون براین، او در نظر دارد حتی او را به عنوان نخست وزیر انتخاب کند.

اما نقطه تیره و تار در کارنامه او به موضوع تحقیق و رسیدگی پلیس از او در جریان یک شبکه فحشا در سال ۲۰۰۷ باز می‌گردد که دو سال پس از آن بی‌گناه شناخته شد.

این نامزد مجرد وعده داده در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ازدواج خواهد کرد و در صورت شکست، برای ایجاد یک حزب جدید، رهبران فکری را گرد هم خواهد آورد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.