خبر فوری
This content is not available in your region

پوتین همچنان شانس نخست پیروزی در انتخابات روسیه

نظرها
پوتین همچنان شانس نخست پیروزی در انتخابات روسیه
اندازه متن Aa Aa

تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری روسیه در حالی روز جمعه به پایان می‌رسد که آخرین نظرسنجی از پیروزی ولادیمیر پوتین، نخست وزیر کنونی این کشور در دور نخست انتخابات خبر می‌دهد.

اگر چه علاوه بر ولادیمیر پوتین، چهار نامزد دیگر نیز در این انتخابات حضور دارند اما نظرسنجی‌ها حاکی از آنست که نخست وزیر کنونی بیش از ۶۰ درصد آراء را به نام خود ثبت خواهد کرد.

دیمیتری مدودیف، رییس جمهوری روسیه در آخرین نطق پیش از انتخابات خود گفت: «مبارزات انتخاباتی جاری عدم حضور جدی مردم روسیه را تکذیب می‌کند. این نشان دهنده بلوغ بیشتر جامعه روس و شفافیت بیشتر آنها با دولت برای ارایه خواسته‌هایشان است. این یعنی مردم ما می‌فهمند که آینده ما به انتخاباتمان وابسته است.»

با افزایش مدت زمان ریاست جمهوری از چهار به شش سال، اگرچه ولادیمیر پوتین مدت زمان بیشتری در قدرت خواهد ماند اما بسیاری از مخالفان وی معتقدند که اعتراضهای چند ماه اخیر مانع آن خواهد شد تا وی کشور را همانند گذشته اداره کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.