خبر فوری

آمانو: در مذاکرات هسته ای با ایران پیشرفتی حاصل نشده است

آمانو: در مذاکرات هسته ای با ایران پیشرفتی حاصل نشده است
اندازه متن Aa Aa

نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی آغاز شد که مدیر کل آژانس بار دیگر از «نگرانی جدی» درباره احتمال وجود ابعاد نظامی در برنامه هسته ای ایران خبر داد.

یوکیو آمانو به شورای حکام که متشکل از 35 کشور است گفت که ایران تولید اورانیوم غنی شده با غلظت 20 درصد را در چهار ماه گذشته سه برابر کرده است.

او همچنین گفت پیشرفتی در دو دور گفتگوی قبلی با ایران حاصل نشده است.

علی اصغر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس به خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، گفته است که صحبتهای آقای آمانو تکرار بخش هایی از گزارش اخیر او علیه ایران بود که «بدون هیچ سند و مدرکی» ارائه شد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی ده روز قبل هم «نگرانی جدی» خود را نسبت به احتمال وجود ابعاد نظامی در برنامه هسته ای ایران ابراز کرده بود.

کارشناسان این آژانس نظارتی سازمان ملل متحد ماه گذشته گذشته عازم ایران شده بودند اما به گفته مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران اجازه بازدید از منطقه نظامی پارچین را به بازرسان نداد و سفر این هیات با شکست روبرو شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.