خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات هزاران نفری علیه پوتین در مسکو و سن پترزبورگ

نظرها
تظاهرات هزاران نفری علیه پوتین در مسکو و سن پترزبورگ
اندازه متن Aa Aa

پلیس مسکو در مقابله با مخالفانی که روز دوشنبه در اعتراض به غیرمنصفانه بودن انتخابات ریاست جمهوری روسیه به خیابانهای مسکو و سن پترزبورگ ریخته بودند، حدود ۲۰۰ نفر از آنان را دستگیر کرد.

پلیس تعداد تظاهرات کنندگان در میدان پوشکین و لوبلیانکای مسکو را ۱۴ هزار نفر اعلام کرد اما مخالفان این تعداد را حداقل ۲۰ هزار نفر قید کردند.

گری کاسپاروف، یکی از رهبران اپوزیسیون گفت:«بسیاری از روس‌ها، بویژه در مسکو، ولادیمیر پوتین را بعنوان رییس جمهوری مشروع قبول نمی‌کنند. اگر پوتین تا (آخر) ماه مارس و قبل از مراسم تحلیف هم دوام بیاورد، بعنوان یک رهبر سیاسی آنقدر ناتوان شده و بشدت آسیب دیده است که هیچ شکی ندارم نخواهد توانست در طول شش سال آینده دوام بیاورد.»

در انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه روسیه، ولادیمیر پوتین برای بار سوم برنده اعلام شد اما هنوز یک روز از انتخابات نگذشته که دهها هزار نفر به نتایج آن اعتراض و شعار«شرم، شرم» و «روسیه بدون پوتین» سر می دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.