خبر فوری
This content is not available in your region

گفتگو با پاول خودورکوفسکی، فرزند میلیاردر سابق روس

نظرها
گفتگو با پاول خودورکوفسکی، فرزند میلیاردر سابق روس
اندازه متن Aa Aa

با وجود تظاهرات و دستگیری های متعدد معترضان در جریان انتخابات ریاست جمهوری در روسیه دیمیتری مدودیف، رییس جمهور کنونی روسیه، گفته در ماههای آخر دوره ریاست جمهوری اش قصد اصلاحات و گشودن فضای سیاسی کشور را دارد. او خواسته تا برخی از پرونده های قضایی زندانیان مشهور این کشور مورد بازنگری قرار گیرد.

در میان پرونده های مهم نام میخاییل خودورکوفسکی به چشم می خورد. او از جمله خواسته تا پرونده های دادگاهی نزدیک به 13 تن از مدیران شرکت یوکوس بازبینی شوند.

خودورکوفسکی رییس سابق شرکت نفتی یوکوس است که از سال 2003 به بعد پس از گذراندن مراحل دادگاهی به اتهام پولشویی، فرار مالیاتی به زندان افتاده است.

پسر او الان 26 سال دارد و در نیویورک زندگی می کند. موفق شدیم تا با او در سفری که به بروکسل داشت گفتگو کنیم. او می خواهد که سیاستمداران اروپایی و آمریکایی برای آزادی پدرش اقدامی جدی بکنند، چرا که برای او میخاییل خودورکوفسکی یک زندانی سیاسی است و اتهام فساد مالی به او بی پایه و اساس است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.