خبر فوری
This content is not available in your region

رامنی، پیروز نه چندان قاطع سه شنبه بزرگ

رامنی، پیروز نه چندان قاطع سه شنبه بزرگ
اندازه متن Aa Aa

میت رامنی در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان آمریکا در سه شنبه بزرگ در شش ایالت پیروز شد.

دو رقیب دیگر او یعنی ریک سانتوروم و نیوت گینگریچ هم به هوادارانشان وعده داده اند که در ایالت های دیگر آرای از دست رفته را جبران کنند.

با این وجود میت رامنی مطمئن به نظر می رسد.

این میلیارد جمهوری خواه که در تبلیغات انتخاباتی اش از هیچ انتقادی علیه باراک اوباما کوتاهی نمی کند، در جمع هوادارانش گفت: «اگر من رییس جمهوری بشوم اقتصاد آمریکا دیگر عقب مانده نخواهد بود. اقتصاد آمریکا همانطور که باید جهان را رهبری خواهد کرد و این کاریست که من در آینده می کنم.»

اگرچه رامنی برنده “سه شنبه بزرگ” بود اما این پیروزی چندان قاطع هم نبود، چنانکه او در اوهایو تنها با اختلاف یک درصد رقیب اصلیش، ریک سانتروم را شکست داد.

نظر سنجی ها هم نشان می دهند که در سایر ایالت ها فرماندار ماساچوست رقابت تنگاتنگی با سناتور سانتوروم خواهد داشت.

سانتوروم با پیروزی در سه ایالت تنسی، اوکلاهاما و داکوتای شمالی اجازه نداد رامنی پیروزی سرنوشت سازی در “سه شنبه بزرگ” داشته باشد.

نیوت گینگریچ تنها در ایالت جورجیا اکثریت را بدست آورد. او با کسب چهل و هفت درصد آرا قاطعانه دو رقیب دیگرش را در این ایالت کنار زد و به آینده مبارزات انتخاباتی اش امیدوار شد.

هوادران گینگریچ او را همچون “لاکپشتی” می خوانند که اگرچه آهسته، اما در نهایت “رقبای خرگوشش” را پشت سر خواهد گذاشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.