خبر فوری
This content is not available in your region

دختر تیموشنکو خواهان ملاقات با رییس جمهور اوکراین شد

نظرها
دختر تیموشنکو خواهان ملاقات با رییس جمهور اوکراین شد
اندازه متن Aa Aa

یوهنیا تیموشنکو، دختر نخست وزیر سابق اوکراین و همسران دو تن از همکاران او که به اتهام فساد مالی در زندان به سر می برند، در یک کنفرانس مطبوعاتی در کیف خواهان ملاقات با رییس جمهور اوکراین در مورد سرنوشت آنها شدند.

یوهنیا تیموشنکو در این باره گفت: “ما از آقای یانوکوویچ می خواهیم با ما ملاقات کند تا در مورد سرکوبهای سیاسی در کشور گفتگو کنیم. او باید بفهمد که بعنوان حافظ قانون اساسی چکار می کند؟”

اما اینا بوهوسلووسکا، رییس کمیسیون پارلمانی مامور تحقیق در مورد پرونده امضای قرارداد گازی اوکراین با روسیه می پرسد: “رییس جمهور در این شرایط چکار می تواند بکند؟ او می تواند عفو کند. اما اول خانم تیموشنکو یا وکلایش باید درخواست کنند تا او هم عفو کند.”

۱۹ مهر امسال دادگاهی در اوکراین یولیا تیموشنکو، را به اتهام تخطی از حدود اختیارات قانونی خود و صدور دستور امضا قرارداد انرژی میان اوکراین و روسیه به هفت سال زندان محکوم کرد.
خبرنگار یورونیوز در اوکراین می گوید: “بنظر می رسد هدف این کنفرانس مطبوعاتی ایجاد شکاف میان جناح آقای یانوکوویچ بوده است. آنها می خواستند حمایت نه چندان سفت و سخت حامیان او را بدست آورند. چیزی که ممکن است رضایت اتحادیه اروپا و جامعه جهانی را هم جلب کند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.