خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه زندگی در اطراف نیروگاه فوکوشیما با وجود علائم خطر

ادامه زندگی در اطراف نیروگاه فوکوشیما با وجود علائم خطر
اندازه متن Aa Aa

تقریبا یکسال از فاجعه اتمی نیروگاه فوکوشیما داییچی در ژاپن می‌گذرد و در حالیکه مسئولان آژانس بین المللی انرژی اتمی از وجود آثار مخرب این فاجعه خبر داده‌اند اما هنوز تعدادی از کشاورزان در این منطقه زندگی می‌کنند.

شهر تومیوکا در فاصله ۱۲ کیلومتری از فوکوشیما واقع شده و در اثر زمین لرزه و سونامی پس از آن به طور کامل تخریب شده و در حال حاضر خالی از سکنه است.

نائوتو ماتسومورا تنها ساکن این شهر ویران شده به شمار می‌رود که می‌گوید برای محافظت از حیوانات باقی مانده، پس از زمین لرزه این شهر را ترک نکرده است.

ماتسومورا که ۵۳ سال دارد می‌گوید: «من نمی‌توانم بگویم اینجا صد درصد امن است و ساکنانش می‌توانند به این منطقه بازگردند اما این مشکلی برای فردی در سن من ایجاد نمی‌کند.»

در همین حال یوکیا آمانو، نماینده ژاپن در آزانس بین المللی انرژی می‌گوید: «در نیروگاه فوکوشیما داییچی دوباره علائمی از خطر دیده شده است. ارزیابی بیشتری برای بازیابی دوباره ایمنی به این نیروگاه هسته ای نیاز داریم و مردم کاملا متوجه هستند که ابتدا باید نسبت به امنیت این نیروگاه هسته‌ای مطمئن شوند.»

حادثه نیروگاه فوکوشیما، در ۱۱ مارس سال ۲۰۱۱ میلادی و در پی زلزله ۹ ریشتری و سونامی پس از آن رخ داد. در پی بروز این حادثه ذرات رادیواکتیو به وسیله باد بر فراز ژاپن و سواحل این کشور منتشر شد. تحقیقات حاکی از آنست که سطح ذرات رادیو اکتیو همچنان در برخی از مناطق در شمال شرقی ژاپن بیش از حد مجاز است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.