خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد ایتالیا از بریتانیا پس از قتل دو گروگان اروپایی

نظرها
انتقاد ایتالیا از بریتانیا پس از قتل دو گروگان اروپایی
اندازه متن Aa Aa

ماریو مونتی، نخست وزیر ایتالیا دستور نشست هیئتی امنیتی را برای بررسی حادثۀ کشته شدن دو گروگان اروپایی در نیجریه داده است. ایتالیا همچنین از بریتانیا به دلیل رخ دادن این حادثه انتقاد کرده است. روز پنج شنبه افراد مسلح دو گروگان بریتانیایی و ایتالیایی را در حین عملیات مشترک نیروهای امنیتی نیجریه و بریتانیا برای آزادی آنها کشتند.

کشته شدن گروگان ها واکنش های منفی ای را نیز در ایتالیا به دنبال داشته است. بعضی از شهروندان ایتالیایی این حادثه را نشان دهندۀ نقص در ارتباط نهادهای امنیتی کشورهای درگیر در گروگان گیری می دانند. بعضی نیز معتقدند که ایتالیا باید در این میان بیشتر مداخله و با بریتانیا همکاری می کرد.

افراد مسلح ده ماه پیش دو مهندس کشته در این حادثه را در شهر بیرنین کبی، واقع در شمال غربی نیجریه گروگان گرفتند. آنها برای یک شرکت ساختمان سازی ایتالیایی مشغول کار بودند. در پایان سال گذشتۀ میلادی گروهی نزدیک به شبکۀ «القاعده» مسئولیت این گروگان گیری را به عهده گرفته بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.