خبر فوری

اعلام کمک ۳۵ میلیارد یورویی اروپا به یونان

اعلام کمک ۳۵ میلیارد یورویی اروپا به یونان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی جمهوری فدرال آلمان روز جمعه و پس از شرکت در کنفرانس تلفنی وزیران دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از اعطای ۳۵ میلیارد یورو کمک مالی به یونان خبر داد.

وزیر دارایی آلمان همچنین در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «ما درباره تصویب بسته دوم نجات مالی برای یونان و نیز اعطای مبلغ ۹۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو هفته آینده تصمیم خواهیم گرفت.»

وی افزود: «روز دوشنبه ما یک نشست خواهیم داشت. احتمالا الزامات مرسوم تا پیش از آن فراهم نخواهد بود. در واقع هیچ تردیدی وجود ندارد که ما می‌توانیم دومین بسته نجات مالی را هفته آینده تصویب کنیم.»

وزیر دارایی آلمان تجدیدنظر سرمایه گذاران بخش خصوصی درباره مطالبات خود از دولت یونان را یک فرصت تاریخی خواند و یادآور شد که این امر یونان را در مسیری درست قرار می‌دهد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز تاکید کرده است که اجرای طرح معاوضه اوراق قرضه با بهایی کمتر و نیز دریافت دومین بسته نجات مالی، یونان را از ورشکستگی مالی می‌رهاند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.