خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش فشار دیپلماتیک بر سوریه برای توقف خشونت ها

نظرها
افزایش فشار دیپلماتیک بر سوریه برای توقف خشونت ها
اندازه متن Aa Aa

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجۀ روسیه روز شنبه در قاهره خواهان پایان خشونت در سوریه شد. فشارهای بین المللی بر سوریه برای پایان دادن به خشونت همزمان با دیدار وزیر امور خارجۀ روسیه با وزیران خارجۀ اتحادیۀ عرب افزایش یافته است.

این مقام روسی روز شنبه در دیدار با وزیران خارجۀ کشورهای عضو اتحادیۀ عرب در قاهره خواستار پایان خشونت ها در سوریه شد. او گفت: «از نظر من همۀ ما در موضوع سوریه توافق نظر داریم که در حال حاضر وظیفه فوری پایان دادن به خشونت ها و همان طور که طرح اتحادیۀ عرب در دوم نوامبر نیز مشخص کرده، فراهم کردن زمینۀ کمک های انسانی برای افراد نیازمند به آنها است.»

وزیر امور خارجۀ روسیه همچنین از آمادگی مسکو برای همکاری با تمام نیروهای اصلاح طلب در سوریه خبر داده است.

او همچنین از مخالفان مسلح دولت سوریه خواسته از شهرها عقب نشینی کنند تا حکومت این کشور اجازۀ رساندن کمک های انسانی را به مناطق آسیب دیده بدهد.

با وجود این، حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر قطر، خواهان ارسال نیروهای صلح بان بین المللی به سوریه برای توقف خشونت ها شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.