وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

انتخابات پارلمانی در اسلواکی برگزار شد

انتخابات پارلمانی در اسلواکی برگزار شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انتخابات پارلمانی اسلواکی روز شنبه برگزار شد. این کشور اکنون در آستانۀ جابجایی قدرت قرار دارد. براساس ارزیابی ها به نظر می‌رسد سوسیالیست های اسلواکی در انتخابات پارلمانی بخت بیشتری برای پیروزی دارند.
 
این انتخابات روز شنبه بدون حادثۀ خاصی پیش رفت و مقام‌های سیاسی بلندپایۀ اسلواکی نیز در آن شرکت کردند.
 
چهار میلیون و ۳۰۰ هزار واجد شرایط شرکت در انتخابات امکان گزینش نامزدهایی از ۲۶ حزب مختلف را یافتند.
 
ممکن است روبرت فیتسو، نامزد مخالفان دولت از حزب سوسیال دموکرات، بتواند پس از انتخابات اکثریت کرسی‌ها را در پارلمان جدید به دست بیاورد.
 
حزب حاکم در دولت اسلواکی به دلیل رسوایی مالی ممکن است با شکست سختی در انتخابات روبرو شود. نتایج انتخابات پارلمانی اسلواکی روز یکشنبه اعلام می‌شود.
 
این انتخابات به دلیل ناکامی ایوتا رادیچووا، نخست وزیر لیبرال-مسیحی اسلواکی در کسب رأی اعتماد در پارلمان این کشور از جمله برای افزایش اعتبار صندوق ثبات اروپا الزامی شد.  
 
طرح اتهام فساد مالی علیه دولتمردان اسلواکی و سوء مدیریت بر بحث‌های انتخاباتی در این کشور سایه انداخته است.  
 
اسلواکی با آمار چهارده درصد بیکاری یکی از بالاترین رقم‌ها را در این زمینه در اروپا به خود اختصاص داده است.
  
گفته می‌شود که تعدادی از احزاب سیاسی این کشور تحت کنترل نهادهای امنیتی هستند و گفت‌و‌گوهای بسیاری از سیاستمداران شنود می‌شود. کنترل‌هایی که از ساختارهای مافیایی گسترده ای میان سیاستمداران اسلواکی خبر می‌دهند.