خبر فوری
This content is not available in your region

نگاهی به اجلاس ماهیانه پارلمان اروپا

نظرها
نگاهی به اجلاس ماهیانه پارلمان اروپا
اندازه متن Aa Aa

نیکلاس سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه گفته است اگر اتحادیه اروپا در قبال مبارزه با مهاجرت غیر قانونی اقدام نکند، فرانسه را از منطقه شنگن خارج خواهد کرد.

وی که در جریان مبارزات انتخاباتی است، به هوادادانش گفته است که مهاجرت کنترل نشده مردم به اروپا، تلاش اتحادیه اروپا را برای ادغام هرچه بیشتر مهاجرین قانونی خنثی و شبکه کمکهای اجتماعی به آنان که به آن نیازمند هستند را خدشه دار می کند.

آقای سارکوزی افزود که فرانسه نمی تواند آماج ضعف مرزهای خارجی اروپا قرار گرفته که تنها چاره آن اصلاحات در قوانین مربوط به مهاجرت است.

یک نماینده پارلمان اروپا می گوید:

“بسیار نگران بیانیه آقای سارکوزی در مورد لغو مقررات شنگن شدم. آیا باید هر بار به استراسبورگ سفر می کنیم، گذرنامه امان را نشان بدهیم؟ آیا نماینده هایی که حاضر نیستند، به خانه رفته اند تا گذرنامه اشن را که جا گذاشته اند بیاورند؟ نمی شود این را جدی گرفت…”.

نماینده دیگری گفت:

“آقای سارکوزی همواره به مقررات شنگن احترام گذاشته است، اما مسئله کنترل مرزهای خارجی اروپاست که مسئله ای واقعی است. مسئله پول است. بعضی کشورها مثل یونان در بحران مالی هستند و نمی توانند مرزهایشان را کنترل کنند.”

آیا یونان نیازمند کمک بیشتر از اتحادیه است؟

نماینده پارلمان اروپا در پاسخ می گوید:

“تنها پول نیست، ما محتاج قانون و نیرویی قوی برای کنترل مرزها هستیم”.

گزارشگر یورونیوز می گوید:

“بنظر نمی رسد که انتقادات نمایندگان پارلمان اروپا از استفاده از شنگن بعنوان یک وسیله سیاسی، بر پرزیدنت سارکوزی که سخت در تلاش جلب نظر موافق مردم فرانسه است، اثر داشته باشد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.