خبر فوری

بازداشت ۶ تن در رابطه با پرونده شنود مکالمات تلفنی در بریتانیا

بازداشت ۶ تن در رابطه با پرونده شنود مکالمات تلفنی در بریتانیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس بریتانیا، روز سه شنبه از بازداشت پنج مرد و یک زن در رابطه با پرونده شنود مکالمات تلفنی از سوی خبرنگاران نشریه «نیوز آو د ورلد» خبر داد.

مهم‌ترین چهره در میان بازداشت شدگان بربکا بروکس ۴۳ ساله، مدیرعامل پیشین نیوزکورپوریشن است.

وی که پیش از این در ماه ژوئیه نیز بازداشت و سپس با قید وثیقه آزد شده بود این بار همراه با همسرش از سوی پلیس و در منزل مسکونی‌اش توقیف شده است. خانم بروکس متهم به پرداخت رشوه به پلیس است. همسر وی نیز از دوستان نزدیک دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا به شمار می‌آید.

روپرت مرداک، سهامدار اصلی شرکت نیوزکورپوریشن به همراه فرزندش جیمز ماه ژوئیه برای پاسخ به پرسش‌های هیات تحقیق و تفحض از سوی پارلمان بریتانیا فراخوانده شده بود. جیمز مرداک ماه فوریه از مقامش در شرکت نیوزکورپوریشن استعفا کرد.

نشریه «نیوز آو د ورلد» پس از یکصد و شصت و هشت سال انتشار در ماه ژوییه سال ۲۰۱۰میلادی و در پی رسوایی شنود تلفن شهروندان بریتانیا و نیز برکناری دو تن از افسران عالی رتبه پلیس به اتهام دریافت رشوه برای همکاری با خبرنگاران این نشریه، به کار خود پایان داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.