خبر فوری

عکسهای فریبنده «استودیو هارکور» و جادوی عکس سیاه و سفید

عکسهای فریبنده «استودیو هارکور» و جادوی عکس سیاه و سفید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

استودیو عکاسی هارکور در پاریس یکی از معروفترین و شاخص‌ترین استودیو‌های عکاسی دنیا است. این استودیو که سال ۱۹۳۴ تاسیس شد، به سرعت آتلیه عکاسی ستاره‌های سینمایی شد.

سبک کار استودیو هارکور، از کار سینماگران فرانسوی الهام گرفته و بازتاب روزهای طلایی سینمای سیاه و سفید است. نور‌پردازی آن، مانند نور‌پردازی فیلم‌های سینمایی است و رمز تلالو خاص عکس در همین شیوه نور‌پردازی است.

عکس‌های استودیوهارکورهمیشه با نور‌پردازی فیلم‌های سینمایی دهه ۳۰ و ۴۰ میلادی انجام می‌شود. بازی ماهرانه با سایه و نور و هاله‌ای از نور سفید، امضا و شیوه کار همیشگی این استودیو است و کار آن‌ها را به آسانی قابل تشخیص می‌کند.

مدیر استودیو هارکور می‌گوید که این قدیمی‌ترین استودیو عکاسی در دنیا است. بعد از اختراع عکاسی در فرانسه و تکامل روش‌های عکاسی، بلافاصله آتلیه‌ها باز شدند. دلیل محبوبیت شان بود که مردم فهمیدند عکس پرتره می‌تواند جای نقاشی پرتره را بگیرد.

قیمت‌های پرتره آن‌ها بین ۹۰۰ تا ۱۹۰۰ یورو است. در کنار آن هارکور، اخیرا برای مشتریان معمولی، استودیوهای عکس ۶ در ۴ دایر کرده که قیمت آن ۱۰ یورو است.

این استودیو که از روزهایی طلایی‌اش دور شده و حتی دردهه ۷۰ در آستانه ورشکستگی بود حالا امیدوار است موفقیت فیلم آرتیست به کار آن‌ها رونق بدهد.

چهره‌هایی مانند سالوادور دالی، ایو مونتان، ژان پل گویته، زین الدین زیدان، ژان دو ژاردن و برنیس بژو بازیگران فیلم سیاه و سفید آرتیست، ماریون کولیتارد و ادیت پیاف، آلن دلون و بریژیت باردو، راجر مور و مونیکا بلوچی تنها تعدادی از مشتریان سر‌شناس هارکور هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.