خبر فوری
This content is not available in your region

جنجال حمایت مالی قذافی از تبلیغات انتخاباتی پیشین سارکوزی

جنجال حمایت مالی قذافی از تبلیغات انتخاباتی پیشین سارکوزی
اندازه متن Aa Aa

نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری کنونی و نامزد ریاست جمهوری، برای اولین بار در نظر سنجی ها از رقیب سوسیالیست خود پیشی گرفت.

بر اساس نظر سنجی های اولیه، نیکولا سارکوزی در دور اول انتخابات با کسب 28.5 درصد آرا در مقابل 27 درصد از فرانسوا اولاند جلو می افتد. اما در دور دوم، نامزد سوسیالیست همچنان برنده انتخابات پیش بینی شده است.

اما جنجال حمایت احتمالی معمر قذافی از کارزار تبلیغاتی نیکولا سارکوزی بر تبلیغات کنونی او سایه انداخته است.

رئیس جمهوری فرانسه در برنامۀ دوشنبه شب شبکه یک تلویزیون فرانسه با سؤالی از طرف مجری برنامه روبرو شد که در آن به افشاگری وب سایت خبری مدیا پارت پیرامون دریافت کمک مالی از قذافی اشاره می شد. این وب سایت را خبرنگاران مستقل اداره می کنند.

آقای سارکوزی با عصبانیت این اتهام را تکذیب کرد و با ابراز تعجب از طرح چنین سؤالی رهبر سابق لیبی و پسر وی را غیر قابل اعتماد عنوان کرد. او افزود سخنان سیف الاسلام را درمورد چک های دریافتی بدون معنی می داند.

سیف الاسلام قذافی پیش از دستگیری در مصاحبه با یورو نیوز در اشاره به این ماجرا گفته بود که سارکوزی قبل از هر چیز باید پولی را که لیبی برای تبلیغات انتخاباتی او داده، پس بدهد.

او تأکید کرده بود که تمام جزییات مانند حساب بانکی، اسناد و مدارک انتقال پول موجود است و وی در آینده آنها را افشا می کند.

با پیروزی مخالفان رژیم قذافی، سیف الاسلام دستگیر شد و اکنون به اتهام کشتار مخالفان و اعمال غیرانسانی در انتظار محاکمه در دادگاه است.

شرح کامل مصاحبه یورو نیوز با سیف الاسلام قذافی در سایت یورو نیوز موجود است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.