خبر فوری
This content is not available in your region

دادستانی سوییس در جستجوی مقصر تصادف مرگبار اتوبوس بلژیکی

دادستانی سوییس در جستجوی مقصر تصادف مرگبار اتوبوس بلژیکی
اندازه متن Aa Aa

خانواده های قربانیان و مصدومان تصادف مرگبار اتوبوس بلژیکی در سوییس، وارد این کشور شدند. ۲۴ مجروح این حادثه به بیمارستان منتقل و هویت آن‌ها مشخص شده است. سه کودک کماکان در کما هستند. سه شنبه شب، بر اثر برخورد یک اتوبوس بلژیکی با دیواره تونل در منطقه واله سوییس، ۲۸ مسافر این اتوبوس جان باختند. بیست و چهار نفر از کشته شدگان این حادثه، دانش آموز بودند.
الیو دی روپو، نخست وزیر بلژیک که ساعاتی پس از وقوع این حادثه وارد سوییس شده یود، در کنفرانسی خبری اوج تالم خود را از این حادثه اعلام کرد و گفت: «وقتی کودکی را از دست می‌دهید، واژه‌ای برای توصیف درد و غم ناشی از آن ندارید؛ چگونه می‌توان حال کودکی را شرح داد که در بیمارستان رنج می‌کشد یا جانش را از دست داده است. کلمه‌ای برای توصیف این حادثه وجود ندارد»

دادستان سوییس جهارشنبه خبر از شروع تحقیقات در باره این حادثه داده و سه عامل احتمالی این حادثه را مشخص نموده بود: نقص فنی اتوبوس، بیهوشی ناگهانی راننده و یا وضعیت نامساعد جسمانی او. با این حال امروز بسیاری از مطبوعات سوییس، وضعیت نامناسب توقفگاه اضطراری در تونل را به عنوان عامل این حادثه معرفی کرده‌اند: در واقع، در کنار پارکینگ‌های اضطراری یک جدول قرار دارد که در انتهای آن یک دیوار بتونی تعبیه شده است، وضعیتی که می‌تواند حادثه آفرین باشد.

از زمان وقوع این حادثه تا کنون، مردم بلژیک به سوگ قربانیان آن نشسته‌اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.