خبر فوری
This content is not available in your region

کوفی عنان پاسخ سوریه را ناامید کننده خواند

کوفی عنان پاسخ سوریه را ناامید کننده خواند
اندازه متن Aa Aa

قیام مردم سوریه وارد دومین سال خود شد، ولی جامعۀ بین الملل تاکنون هیچگونه راه حل امیدوار کننده‌ای برای جلوگیری از خشونت‌ها پیدا نکرده است.

ظاهرا، ماموریت کوفی عنان، نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه، بسیار دشوار است. او که یکشنبۀ پیش با بشار اسد دیدار داشت روز جمعه در ارائۀ نتایج سفر خود به اعضای هیئت سازمان ملل گفت پاسخ سوریه ناامید کننده بوده است.

وی اظهار داشت: «در رابطه با سوریه، کوچکترین اشتباهی، تاثیر زیادی در منطقه خواهد داشت و منجر به گسترش نا‌آرامی هایی خواهد بود که ممکن است غیر قابل کنترل باشند. برخی افراد شرایط سوریه را با شرایط لیبی مقایسه می کنند، اما من اعتقاد دارم که بحران سوریه بسیار پیچیده‌تر است و به همین دلیل در این مورد احتیاط بسیاری لازم است.»

کوفی عنان، همچنین اعلام کرد هفتۀ آینده کارشناسانی از طرف سازمان ملل به دمشق اعزام خواهند شد.

هزاران نفر از مردم سوریه روز جمعه، باری دیگر در شهر‌های مختلف از جمله حمص و حلب تظاهرات کردند و برای پایان دادن به سرکوب خونین رژیم، بسیاری از آنها خواهان مداخلۀ نظامی فوری کشورهای عرب و مسلمان شدند. در تظاهرات روز جمعه حداقل ۱۵ نفر کشته شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.