خبر فوری

راه بی بازگشت دانش آموزان بلژیکی

راه بی بازگشت دانش آموزان بلژیکی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برنامه چشم انداز این هفته سانحه اتوبوس حامل دانش آموزان بلژیکی در سوییس را از نگاه تلویزیون های اروپایی مورد بررسی قرار داده است.

یک دقیقه سکوت برای بزرگداشت یاد قربانیان تصادف اتوبوس. بلژیک سراسر در سوگ 28 قربانی سانحه اتوبوس حامل دانش آموزان این کشور که در راه بازگشت از سوییس بودند، فرو رفته است. شبکه دو فرانسه گزارشی در این زمینه دارد.

غم و اندوه سراسر وجود والدین قربانیان را فراگرفته است. با اینحال به خود جرئت میدهند وارد تونل مرگ شوند. تونلی که جان فرزندانشان را گرفته و یک عمر آنها را به عزا نشانده است. شبکه فرانسه زبان سوییس با زنی که امدادرسان ها را در جریان حادثه قرار داده گفتگو کرده است.

58 دانش آموزی دو مدرسه در بلژیک به سنت دوره های آموزشی دوران مدرسه کوه های سوییس را نشان کرده بودند. آنچنانکه در پیام ها و تصاویر منتشر شده در وبلاگشان دیده می شود. گزارش تلویزون ایتالیا به این موضوع اختصاص دارد.

در روستای سنت لو واقع در سوییس بود که کودکان بلژیکی دوره اسکی خود را گذراندند. اقامتشان از قبل سازماندهی شده بود. شبکه ایتالیایی زبان سوییس سری به این روستا زده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.