خبر فوری
This content is not available in your region

رویارویی دشوار آنگلا مرکل

رویارویی دشوار آنگلا مرکل
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدر اعظم جمهوری فدرال آلمان آزمونی سخت در پیش رو دارد. قرار است بیست و سوم اردیبهشت، انتخابات پارلمانی زودهنگام در ایالت صنعتی و پر جمعیت نورد راین وستفالن در غرب آلمان برگزار شود.
 
این انتخابات در پی انحلال ائتلاف شکننده میان سوسیال دموکرات‌ها و سبز‌ها، و در نتیجه ناتوانی مجلس ایالتی از تصویب بودجه سالانه برگزار خواهد شد. نتایج این انتخابات می‌تواند شاخصی برای تخمین انتخابات پارلمانی سراسری سال آینده باشد.
 
نتایج نظرسنجی های اولیه نشان می‌دهد لیبرال‌ها، که در دولت ائتلافی آنگلا مرکل حضور دارند، اعتبار خود را به شدت در میان شهروندان این ایالت از دست داده‌اند و بیش از ۲ درصد آرا را از آن خود نخواهند کرد. حزب متبوع خانم مرکل، حزب دموکرات مسیحی، حداکثر ۳۳ درصد آرای این انتخابات را کسب خواهد کرد.
 
به این ترتیب و به احتمال زیاد ائتلاف سوسیال دموکرات‌ها و سبز‌ها با کسب ۵۴ درصد آرا بار دیگر مامور تشکیل کابینه ایالت نورد راین وستفالن می‌شود. 
 
آلمان کشوری فدرال است و با یک نظام سیاسی پارلمانی اداره می‌شود.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.