خبر فوری

دولت اوکراین محل حبس تیموشنکو را به خبرنگاران نشان داد

دولت اوکراین محل حبس تیموشنکو را به خبرنگاران نشان داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

زندان کاچانیوسکا در شهر خارکیف اوکراین که یولیا تیموشنکو، نخست وزیر سابق این کشور در آن دوره هفت ساله حبس خود را سپری می کند، به خبرنگاران اجازه بازدید از آنجا را داده است.

البته بازدیدی که مخالفان می گویند صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و به خبرنگاران محل حبس خانم تیموشنکو نیز نشان داده نشده است.

یکی از زندانیان زن که به کار خیاطی در این زندان مشغول است می گوید: “وضعیت بهداشتی و زندگی روزمره در اینجا خیلی بد نیست. اما بهتر است که اینجا نباشیم.”

مسئولان زندان، اتاقی مجهز به امکانات پزشکی را به خبرنگاران نشان داده اند ولی می گویند خانم تیموشنکو که به گفته پزشکان شخصیش از کمردرد شدید رنج می برد و نیاز به مداوای فوری دارد، از همکاری با پزشکان زندان سرباز می زند.

سرگی ولاسنکو، وکیل خانم تیموشنکو می گوید: “نمی دانم کدام اتاق را به شما نشان داده اند؟ نمی دانم چه دکوری را آنجا درست کرده اند؟ فقط می توانم بگویم دیروز دیدم که چگونه زندانیان زمینها را با مسواک تمیز می کردند و برفها را بیرون می ریختند. اینها برای من یادآور دوران خدمت سربازی در ارتش شوروی سابق است.”

خبرنگار یورونیوز در اوکراین می گوید: “علی رغم اینکه دولت بازدید از این زندان را برای خبرنگاران سازمان داده بود، اما به ما اجازه داده نشد تا محل حبس یولیا تیموشنکو و نه حتی پنجره اتاق او را هم ببینیم.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.