خبر فوری
This content is not available in your region

محکومیت گردانندۀ یک خانۀ سالمندان در بریتانیا به حبس تعلیقی

محکومیت گردانندۀ یک خانۀ سالمندان در بریتانیا به حبس تعلیقی
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در بریتانیا گردانندۀ یک خانه سالمندان را در شهر لیورپول به اتهام غفلت از پیرزنی ۹۰ ساله به هشت ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.

کارن ساوثرن، مدیر ۵۲ سالۀ خانۀ سالمندان موسوم به «بوپا» در برابر پرسش خبرنگاری که دربارۀ پشیمانی از او پرسید سکوت کرد. او از نخستین کسانی است که براساس قانون محافظت از سالمندان در بریتانیا محکوم می‌شود.

جویس فارو، پیرزنی ۹۰ ساله پیش از انتقال به بیمارستان و مرگ، در خانه سالمندان بوپا تحت مدیریت کارن ساوثرن و در اتاقی کثیف نگه داری شده است.

این زن سالخورده که پس از وخامت حالش به بیمارستان منتقل شده و درگذشته است، به بیماری «زوال عقل» مبتلا بود.

دختر او که وضعیت نگهداری غیربهداشتی اش را از نزدیک مشاهده می‌کرده، می گوید: «من با دیدن وضع مادرم در آن خانۀ سالمندان احساس درماندگی می‌کردم، و مطمئن هستم که فرزندان بسیاری از سالمندان دیگر هم همین وضع را دارند. فکر کردم اگر سابقۀ اتفاقی که افتاده ثبت نشود، هیچ کس حرف مرا باور نمی‌کند.»

زن سالخورده به دلیل غفلت خانۀ سالمندان از وضعیتش جان خود را از دست نداده، اما دادگاه اعلام کرد که مدیر این خانۀ سالمندان برای سودجویی و صرفه جویی در هزینه ها کمبود پرستاران را به روسای بالاتر اطلاع نداده است.

مسئولان این خانۀ سالمندان اعلام کرده‌اند که تغییرات بسیاری در یک سال و نیم گذشته برای بهبود شرایط زندگی در آن داده‌اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.