خبر فوری
This content is not available in your region

جورج کلونی آزاد شد

جورج کلونی آزاد شد
اندازه متن Aa Aa

جورج کلونی، هنرپیشۀ بنام هالیوود روز جمعه بدلیل ورود به محوطه سفارت سودان در واشنگتن و بی‌اعتنایی به هشدار پلیس، دستگیر و عصر همین روز نیز آزاد شد.

وقتی به جورج کلونی دستبند زده شد وی به همراه پدرش نیک کلونی و جمعی از فعالان حقوق بشر علیه دولت سودان اعتراض می‌کرد.

هرچند بازداشت وی بیش از چند ساعت طول نکشید اما به نظر می‌رسد با دستگیر شدنش خواست وی که جلب توجه رسانه‌ها به مسئله سودان بود محقق شد.

وی پس از آزادی گفت:«هدف ما جلب توجه (مردم) به شرایط اضطراری در سودان است. تا شروع فصل بارندگی که جان بسیاری را خواهد گرفت شش هفته فرصت باقی است. یکی از راههایی که می‌شد توجه مردم را نسبت به این موضوع جلب توجه کرد ظاهرا دستگیر شدن بود. به گمانم اجازه نداریم که در سفارت سودان پرسه بزنیم.»

جورج کلونی سالهاست در زمینه کمک به مردم سودان فعالیت و نسبت به وقوع فاجعه بشری، خشونتهای اعمال شده، و «جنایات جنگی» صورت گرفته در این کشور اطلاع رسانی می‌کند.

وی که اخیرا از مناطق مرزی سودان به مرکزیت خارطوم با کشور تازه تشکیل شدۀ سودان جنوبی دیدن کرده است می‌گوید حکومت حاکم در خارطوم به غیرنظامیان در مناطق مرزی حمله و از رسیدن کمکهای ارسالی به آنان جلوگیری می‌کند.

سودان جنوبی ماه ژوئیه سال میلادی ۲۰۱۱ از سودان جدا شد و اعلام استقلال کرد.

مقامات آمریکایی می‌گویند ۲۵۰ هزار نفر در مناطق مرزی دو کشور سودان در معرض خطر قحطی قرار دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.