خبر فوری
This content is not available in your region

کودکان سوری در اردوگاه پناهجویان ترکیه

کودکان سوری در اردوگاه پناهجویان ترکیه
اندازه متن Aa Aa

ناآرامی های یکسال اخیر در سوریه بموجب شده است که بسیاری ازسوری ها به کشورهای همسایه پناه ببرند.

ترکیه یکی از مهمترین میزبان های پناهجویان سوری است.

شهر بوینی یوگون، در نزدیکی مرز سوریه قرار دارد. دولت ترکیه برای اسکان و اقامت پناهجویان اردوگاه مجهزی فراهم کرده. اردوگاهی با امکانات رفاهی و آموزشی مناسب که نزدیک به دو هزار پناهجو را در خود جای داده است.

مدرسه و کودکستان این اردوگاه محلی برای آموزش کودکانی است که همراه با خانواده هایشان از ناآرامی ها گریخته اند و بدنبال جایی امن و بدور از خشونتند.

آنها در این مدرسه می خوانند و می خندند و شادی می کنند.

یکی از آموزگاران مدرسه می گوید: «ما اینجا تلاش می کنیم که نکات مثبت در نقاشی های کودکان منعکس شود. نقاشی نه درباره جنگ، بلکه چیزهایی که اینجا جریان دارد. اما در بازی هایشان بازتاب آنچه در سر دارند را می بینیم. ما هر کاری می کنیم تا ذهنیشان عوض شود.»

خبرنگار یورونیوز از اردوگاه پناهجویان می گوید: «قلب و ذهن پناهجویان در سوریه باقی مانده است. آنها در انتظار روزی هستند که این اردوگاه را که تنها چند صد قدم با کشورشان فاصله دارد ترک کنند و به خانه هایشان بازگردند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.