خبر فوری
This content is not available in your region

آنکارا خواهان ایجاد منطقه حائل درخاک سوریه است

آنکارا خواهان ایجاد منطقه حائل درخاک سوریه است
اندازه متن Aa Aa

در طی یکسال، بیش از پانزده هزار نفر از شهروندان سوری از کشور خود فرار کرده و به ترکیه پناه آورده اند. بنا به گفتۀ مقامات این کشور، هر روز بیش از هزار نفر پناهجوی سوری خود را به ترکیه می رسانند. اکنون آنها در اردوگاه هایی مانند این مکان در نزدیکی شهر مرزی ریحانلی زندگی می کنند.

یک پیرزن پناهنده می گوید: “در شهر “آلشغور” دیگر چیزی نیست. نه مدرسه ای، نه غذایی، نه برقی، نه آبی. آنها مردم را بازداشت می کنند، آدم ربایی می کنند، می کشند، شکنجه می دهند، به زنان تجاوز می کنند. ما نیاز به پناهی داریم.”

روز جمعه، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه از امکان ایجاد منطقه حائل درخاک سوریه سخن گفت اما اظهار داشت، این طرح و طرح های دیگری در حال بررسی هستند و از دادن جزئیات بیشتر خودداری کرد.

خبرنگار یورونیوز با اشاره به احتمال افزایش عبور شهروندان سوری به خاک ترکیه، می گوید به فضای بیشتری برای نصب چادرهای اضافه احتیاج است.

با ادامۀ خشونت ها در سوریه، به تعداد پناهجویان روز به روز اضافه می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.