خبر فوری
This content is not available in your region

تصویر سرباز آمریکایی متهم به قتل روستائیان افغان منتشر شد

تصویر سرباز آمریکایی متهم به قتل روستائیان افغان منتشر شد
اندازه متن Aa Aa

رابرت بیلز، استوار ۳۸ ساله ارتش آمریکاست که بامداد روز یکشنبه ۲۱ اسفند، ۱۶ روستایی از جمله ۹ کودک را در روستا‌یی واقع در ولایت قندهار افغانستان کشت.

حامد کرزی رئیس جمهوری این کشور در دیدار با نزدیکان قربانیان این کشتار گفت، جوابی ندارد و مستحق سرزنش است. وی در ادامه ضمن متهم کردن آمریکا به عدم همکاری درباره تحقیق پیرامون این حادثه گفت: «به باور من این کار نمی‌تواند کار فقط یک نفر بوده باشد. در چهار اتاق (مجزا) افراد، کودکان و زنان به قتل رسیدند، بعد همگی به یک اتاق منتقل و به آتش کشیده شدند و این نمی‌تواند کار فقط یک نفر بوده باشد. گروه تحقیق افغانستان آن همکاری که از آمریکا انتظارش می‌رفت را دریافت نکرد.»

یک مقام نظامی آمریکایی به نقل از وکیل آقای بیلز گفته است که وی از خروج از افغانستان به کویت و در ‌‌‌نهایت به پایگاهی نظامی در ایالت کانزاس آمریکا انتقال یافته است.

پس از حادثه سوزانده شدن قرآن در پایگاه هوایی بگرام، کشتار روستائیان بدست یک سرباز آمریکایی به نارضایتی و خشم افغان‌ها نسبت به حضور نیروهای آمریکایی در این کشور دامن زده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.