خبر فوری

واکنش نماینده جامعه یهودیان فرانسه به حادثه شهر تولوز

واکنش نماینده جامعه یهودیان فرانسه به حادثه شهر تولوز
اندازه متن Aa Aa

حمله مسلحانه روز دوشنبه و تیراندازی در برابر مدرسه دانش آموزان یهودی در شهر تولوز فرانسه و در پی آن کشته شدن چهارتن از جمله سه کودک واکنش شهروندان یهودی را برانگیخته است.

ژیل تیب، نماینده جامعه یهودیان فرانسه در تماسی تلفنی با خبرنگار یورونیوز نسبت به این رویداد واکنش نشان داده و گفت: «در وهله نخست ما شوکه شده‌ایم. تمام جامعه یهودی به دلیل این حمله در شوک جدی به سر می‌برد.»

وی افزود: «متاسفانه تاریخ ما نشان می‌دهد که حملات یهودستیزانه وجود داشته و ممکن است هنوز وجود داشته باشد به همین دلیل است که ما از یهودیان می‌خواهیم تا خونسردی خود را حفظ کرده ولی در روزهای پیش رو احتیاط کنند تا با توجه به اینکه قاتل آزاد است در زمان وقوع حمله احتمالی بعدی بتوانند خود را محفوظ بدارند.»

اسرائیل این رویداد را «وحشتناک» توصیف کرده و افزوده است که به دولت فرانسه اطمینان دارد که ابعاد این رویداد را روشن ساخته و مقدمات برپایی عدالت را فراهم می سازد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.