خبر فوری

واکنش رقبای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به ترور کودکان یهودی

واکنش رقبای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به ترور کودکان یهودی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه با حضور در مدرسه کودکان یهودی در شهر تولوز با خانواده قربانیان حادثه حمله مسلحانه بامداد روز دوشنبه ابراز همدردی کرد.

رئیس جمهوری فرانسه گفت: «این جنایت تنها جامعه یهودیان را متاثر نساخته بلکه تمامی جامعه را ناراحت کرده است. باور دارم که تمامی جامعه متاثر است.»

وی همچنین خبر داد: «در تمام مدارس فرانسه، فردا (روز سه شنبه) به یاد کودکان این مدرسه یک دقیقه سکوت برقرار خواهد شد.»

فرانسوا اولاند، نامزد سوسیالیست انتخابات پیش روی ریاست جمهوری فرانسه نیز در جمع خبرنگاران گفت: «چهار کشته که سه تن از آنان کودک بوده‌اند. یک تن هم به شدت مجروح شده است. این یک فاجعه است.»

نامزد حزب سوسیالیست فرانسه افزود: «من باید در اینجا همبستگی خود را با شهر تولوز ابراز کرده و بگویم که این تنها یک مدرسه یا تعدادی یهودی یا یک شهر نیست که متاثر شده بلکه همه فرانسه آسیب دیده است.»

کشته شدن سه کودک و یک بزرگسال در پی تیراندازی یک فرد نا‌شناس در برابر یکی از مدارس کودکان یهودی در شهر تولوز فرانسه جامعه این کشور را دستخوش التهاب کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.